
Niezależnie od tego czy zatankujemy benzynę do baku samochodu z silnikiem diesla, czy na odwrót – ropę do samochodu z silnikiem benzynowym, nigdy nie wolno odpalać silnika. Może to doprowadzić do zniszczeń w jednostce napędowej, które wymagać będą kosztownej naprawy.
Pomoc drogowa Oława
Najczęściej jedynym ratunkiem w tak kuriozalnej sytuacji będzie laweta, odprowadzenie auta do warsztatu w którym mechanik usunie nam nieprawidłowo zatankowane paliwo. Koszt takiej operacji może wynieść nawet do kilkuset złotych wliczając w to holowanie. Na początku warto jednak sprawdzić czy stacja benzynowa na której zatankowaliśmy paliwo nie świadczy takich usług. Być może kierowcy tirów którzy zjeżdżają na pauzę będą mieli odpowiedni sprzęt do odessania paliwa, na pewno wyjdzie wtedy taniej niż zamawiając laweta 24h oława.
Laweta, pomoc drogowa Brzeg
W przypadku starszych silników diesla można spróbować odjechać, ponieważ niski procent zatankowanej benzyny może zostać zaakceptowany przez daną jednostkę silnika. Jest to jednak ryzykowne, i lepiej nie próbować w przypadku nowszych modeli samochodów. < p>
Generalnie częściej zdarza się zalanie benzyny do silnika diesla, ponieważ końcówka węża od dystrybutora paliwa jest znacznie cieńsza, łatwo nie zauważyć pomyłki, i zalać bak do pełna benzyną. Statystyki mówią, że takie pomyłki zdarzają się najczęściej w późnych godzinach, nocnych. Zmęczony kierowca nie zauważa oznaczeń na wężu dystrybutora, tankuje bak do pełna i jedynym sposobem na wyjście z tego jest laweta.
Laweta Strzelin
Zatankowanie diesla do benzyny zdarza się zdecydowanie rzadziej, z prostego powodu. Końcówka węża dystrybutora z dieslem jest znacznie grubsza, co zwyczajnie nie pozwala na wepchanie jej do wlewu paliwa. Jednak gdy już się to uda, szkody dla silnika po przejechaniu kilku kilometrów na ropie będą równie poważne co w przypadku benzyny w dieslu. (Więcej znajdziesz tutaj: http://pomocdrogowa-olawa.pl)
Tags: laweta brzeg, laweta oława, laweta strzelin, pomoc drogowa oława