Wyprawka dla noworodka – jakie artykuły wybrać?

artykuły dla noworodków

18 maja 2022 • Dom, wnętrze, wyposażenie • Views: 97

Wyprawka dla noworodka – od czego zacząć żeby nie zwariować? 

Moment, w którym decydujemy, o zaczęciu kompletowania wyprawki dla noworodka bywa stresujący. Jako przyszli rodzice często nie wiemy, od czego zacząć i jak się do tego zabrać, aby na pewno kupić wszystko, co będzie potrzebne naszemu maluchowi w momencie, gdy powitamy go już na świecie.

Jedną z opcji może być zrobienie sobie listy wyprawkowej. Umożliwiają nam to np. aplikacje ciążowe lub gotowe listy do pobrania w internecie. Mamy więc już nasz punkt zaczepienia, a takie listy możemy dowolnie modyfikować pod swoje preferencje i potrzeby. Często też listy wyprawkowe podzielone są na kategorie, jak np. meble, kosmetyki, czy wyprawka do szpitala, co również dużo ułatwia.

Artykuły dla noworodków – co potrzebujemy na początek?

Jeśli mamy zamiar karmić piersią, na początek mogą nam się przydać nakładki na piersi. Dzięki nim dziecko szybciej uczy się odruchu ssania matczynej piersi, a mama czuje się bardziej komfortowo dzięki mniejszemu uczuciu ciągnięcia, a także praktycznie eliminuje to poranione sutki. Fajnym gadżetem są torebki do przechowywania pokarmu. Świetnie się sprawdzają, gdy mamy nadmiar pokarmu, lub gdy chcemy wyjść na dłużej, a nie chcemy podawać dziecku mleka modyfikowanego.

Warto też pomyśleć nad zakupem laktatora, aby móc ściągać nadmiar pokarmu. Na rynku mamy dostępne laktatory ręczne i elektryczne. Natomiast jeśli wiemy, że będziemy karmić mlekiem modyfikowanym warto zaopatrzyć się w butelki. Na początek wystarczą te o mniejszej pojemności 150ml, ponieważ noworodek nie wypija tak dużo mleczka za jednym razem. Do butelek warto dobrać zestaw dodatkowych, zmiennych smoczków z wolnym przepływem, aby wyeliminować możliwość zachłyśnięcia.

Żeby zachować czystość i sterylność butelek i smoczków dobrze jest pomyśleć nad specjalnym płynem do mycia dziecięcych akcesoriów, a także w sterylizator parowy. Taki sprzęt pozwana nam wyparzyć i wysterylizować nasze akcesoria. Kolejną rzeczą jest smoczek uspokajający. Używanie tego gadżetu jest indywidualną sprawą każdego rodzica. Z najmniejszych rozmiarów mamy do wyboru często 0-2 lub 0-3 msc. Wzory i kolorystyka jest ogromna na rynku.

Must-have każdej wyprawki z pewnością będzie termometr elektryczny czy aspirator do nosa. Warto również zakupić zestaw pielęgnacyjny, w którym znajduje się szczotka do włosów, grzebyk, nożyczki czy cążki do paznokci.

Reszta rzeczy, których potrzebujemy to: wózek, gondola; fotelik samochodowy, jeśli posiadamy auto; łóżeczko wraz z jego wyposażeniem; ubranka odpowiednie do pory roku.

Na rynku dostępnych mamy dużo akcesoriów oraz gadżetów dla noworodka i rodziców, dzięki czemu bez problemu możemy skompletować naszą listę wyprawkową i odznaczać ją punkt po punkcie.

Wszystkie artykuły dla noworodków znajdziesz w sklepie i hurtowni dla dzieci: https://www.marko-baby.pl/wyprawka-noworodek.html

Tags:

Comments are closed.