Auschwitz-Birkenau Tour – Kraków dla turysty zza granicy

24 lipca 2018 • Sport, wypoczynek, turystyka • Views: 1115

Historia, która dotyczy całego świata

Nie da się ukryć, że miejsce takie, jak Auschwitz Birkenau Kraków dotyczy historii całego świata i przedstawia w namacany sposób dokładnie to, co działo się podczas II wojny światowej. Niektóre kraje, a w szczególności dziennikarze przekłamują fakty na temat tego miejsca utwierdzając ludzi w przekonaniu, że jest to polski obóz pracy, jaki działał podczas II wojny światowej.

Zwiedzanie Krakowa

Konieczne są liczne sprostowania, które podkreślają, że założycielami obozu pracy, który działał na terenie Polski są Niemcy. Niestety, ale jest to niechlubny kawałek historii tego kraju, w którym szerzył się faszyzm i niechęć do innych ras, a w szczególności do Żydów. To właśnie oni byli najbardziej poszkodowani podczas działań prowadzonych w trakcie II wojny światowej. W samym obozie pracy zginęło ich naprawdę wielu, tak samo jak ludzi innych nacji, w tym Polaków.

Auschwitz Birkenau zwiedzanie

Historia pokazuje, jak tragiczne mogą być skutki, gdy tylko jedna osoba rządzi i przekazuje swoje poglądy. Hitler zawładnął umysłami wielu i doprowadził do ludobójstwa, które odczuwamy do dziś dzień. Ważne jest, aby będąc w Polsce wybrać się na wycieczkę do tego wyjątkowego, a jednocześnie tragicznego miejsca. Na pewno nie będzie to przyjemne zwiedzanie, ale warto poznać historię od środka. W Auschwitz Birkenau będzie to możliwe, ponieważ dawny obóz pracy został przekształcony w muzeum.

Smutna historia

Zachowały się tam baraki, w których mieszkali ludzie, tam gdzie jedli, spali i musieli walczyć o przetrwanie. Utworzone zostały sale, w których prezentowane są produkty, które pozostali obozowicze. Można zobaczyć włosy, szczoteczki do zębów, buty, a także inne rzeczy. Najbardziej wstrząsające jest miejsce, w którym zaprezentowano ubranka dla dzieci, ich zabawki, a także wszystkie rzeczy, jakie należały do najmłodszych mieszkańców obozu. Wycieczka do tego miejsca jest wstrząsająca, ale jednocześnie bardzo potrzebna. Warto tu się udać ku przestrodze.

Źródło: http://cracowvisit.com

Tags: ,

Comments are closed.