Czym kierować się przy wyborze sofy do salonu? Sklep meblowy Las Mebli doradzi

11 kwietnia 2017 • Dom, wnętrze, wyposażenie, O wszystkim • Views: 1672

Sofa czy narożnik?

Sofa to taki mebel, który jest wykorzystywany na wiele sposobów. Przede wszystkim jako wystrój wnętrza salonu. No bo wyobraźmy sobie jak wyglądałby nasz wymarzony salon bez wygodnej sofy? Oczywiście duże wnętrza często zastępują sofy narożnikami, choć nie zawsze, czasami wspaniałego klimatu nadać może system złożony z kilku sof. Sofy mają też to do siebie, że bywają bardzo wymyślne, co bezapelacyjnie stanowi na ich korzyść. Posiadają one ozdobne kształty i stanowią ozdobę wnętrza same w sobie.

Sofa skórzana czy materiałowa?

Spójrzmy chociażby na model sofy Candy, który tworzy doskonałą aranżację wykonaną z osiemnastu małych okrągłych poduszek. Przy takiej sofie nie potrzeba już nic więcej. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku sofy Usta 2, inspirowanej kultowym modelem Kiss Bocca.

Takie sofy do salonu doskonale nadają się do niebanalnych wnętrz zarówno domowych, jak i wszystkich salonów mody, butików, salonów fryzjerskich, kosmetycznych. Jednym słowem, wszędzie tam, gdzie chcielibyśmy wygodnie usiąść. Sofy mogą posłużyć także jako dodatkowa powierzchnia do spania. Jest wiele modeli, które gwarantują wygodę, nie tylko siedzenia ale także bardzo komfortowego spania.

Sofy do salonu pasujące do wystroju wnętrza

Wystarczy je tyko rozłożyć. Do modeli tego typu zalicza się przede wszystkim sofa Party, która z powodzeniem przenocuje dwie dorosłe osoby, oraz elegancka sofa Lars. Sofy z wariantem spania, zazwyczaj posiadają także pojemniki na pościel, które umożliwiają przechowywanie rozmaitych rzeczy, których nie chcemy pozostawiać na widoku, lub najzwyczajniej nie mieszczą się w innych miejscach.

Sofy to bardzo wdzięczne meble. Ze względu na niewielkie gabaryty możemy je dowolnie przestawiać oraz przemieszczać się z nimi, nawet w przypadku zmiany lokalu. Wielkogabarytowe narożniki czy inne powierzchnie tego typu, nie gwarantują już tego komfortu.

Tags: ,

Comments are closed.