Renowacja tapicerki samochodowej – możliwe rozwiązania

22 lutego 2021 • Biznes, firma • Views: 352

Tak samo, jak dbamy o domową kanapę i utrzymanie jej obicia w idealnym stanie, tak samo powinniśmy zadbać o tapicerkę w samochodzie. Wszak jest dla niektórych auto jest, jak drugi dom. Pamiętajmy zatem podczas następnego odkurzania lub czyszczenia karoserii również o dokładnym czyszczeniu siedzisk. Bowiem regularna ochrona tapicerki samochodowej, poprzez odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, przedłuży jej trwałość. Poza tym przy ewentualnej sprzedaży samochodu, czyste i zadbane wnętrze skutecznie podwyższy jego cenę.

Przed rozpoczęciem czyszczenia powinniśmy zakupić odpowiednie detergenty, które pomogą nam w walce z zanieczyszczeniami. Na początku musimy wybrać do jakiego rodzaju tapicerki powinny być przeznaczone nasze środki czyszczące . Głównie wyróżniamy tapicerkę materiałową, welurową oraz skórzaną.

Tapicerka materiałowa.

Ten typ obicia jest bardzo chłonny. Po pewnym czasie bardzo trudno jest usunąć z niego wszelkie powstałe plamy. Dlatego ważne jest, żeby robić to na bieżąco. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest użycie specjalistycznych pianek, które przez kilka minut namaczania, wnikają w strukturę materiału i niszczą zabrudzenia. Po tym czasie nawierzchnie wystarczy wytrzeć szmatką, a po dokładnym wyschnięciu całość odkurzyć.

Tapicerka skórzana.

W kwestii tapicerek skórzanych wydawać by się mogło, że jest nieco łatwiej, gdyż śliska nawierzchnia nie wchłania brudu tak mocno. Jednak należy uważać, aby zrobić to szybko, gdyż w miejscu zabrudzenia mogą pozostać przebarwienia. Najlepiej do samego zmycia plamy użyć samej wody i delikatnie przetrzeć skórzaną powierzchnię. Następnie w celu zaimpregnowania materiału, całe siedzisko pokryć specjalnym środkiem do skór.

Profesjonalne czyszczenie i renowacja tapicerki samochodowej.

Codzienne użytkowanie tapicerki na pewno ją osłabia. Poza naturalnym zużyciem, ulega zabrudzeniom oraz jest podatna na uszkodzenia. Nieważne z jakiego materiału została wykonana, cała w plamach, z niekorzystnym zapachem na pewno nie jest ozdobą samochodu i nie dodaje mu klasy. Jeśli nie będziemy wykonywać czyszczenia regularnie może okazać się, że wnętrze naszego pojazdu będzie wymagało solidnej naprawy.

Renowacja tapicerki będzie wówczas nieunikniona. Na szczęście istnieją specjaliści, którzy podejmą się tego zadania. Ich specjalność to między innymi ochrona tapicerki samochodowej.

Tags:

Comments are closed.