Rajstopy push up to współczesna fanaberia?

9 marca 2015 • Moda, uroda, wygląd, Zakupy, zachcianki, marzenia • Views: 2164

Historia współcześnie znanych nam rajstop jest dosyć krótka. Choć ciekawostką jest to, że w XVI wieku były noszone przez mężczyzn, ich obecnie znana wszystkim forma została stworzona dopiero w latach 60-tych dwudziestego wieku. Zwykle produkowane są z nylonu lub innych sztucznych włókien: lycry, mikrofibry, bawełny czy elastanu. Dziś kobiety mają do wyboru ogromną ilość rodzajów, wzorów, kolorów i grubości rajstop. O stopniu krycia decyduje ilość den- skala mierząca grubość rajstop. Im większa ilość den, tym większe krycie nam zapewniają. Informacja o ilości den podawana jest na opakowaniach.

Rodzaje rajstop

W dzisiejszych czasach rajstopy mają także wiele udogodnień. Mamy do wyboru między innymi uciskowe i bezuciskowe, biodrówki, bezszwowe (których nie widać pod obcisłą sukienką), majtkowe i bezmajtkowe, czy z niewidocznym wzmocnieniem na palcach (idealne do butów z odkrytymi palcami). Oprócz podstawowej funkcji jaką jest krycie czy ogrzanie nóg, istnieją też rajstopy do zadań specjalnych, na przykład leczniczych (przeciwżylakowe) czy upiększających. Do tej drugiej grupy zalicza się między innymi rajstopy wyszczuplające i modelujące.

Rajstopy z efektem push up

Co jednak gdy chcemy poprawić naturę nie odejmując ale dodając sobie kształtów? Od wielu lat płeć piękna maskuje niedoskonałości stanikami typu push up, dlaczego więc nie dodać sobie krągłości także z tyłu? Jest tyle samo kobiet narzekających na zbyt dużą co na zbyt małą pupę i dla tych drugich właśnie stworzono rajstopy push up.

Czym różnią się rajstopy push up od zwykłych modelujących? Modelujące mają zwykle za zadanie spłaszczyć brzuch i podnieść pośladki, jeśli jednak są one naprawdę małe, pomóc mogą tylko rajstopy z efektem push up.

Rajstopy z sylikonowymi wkładkami

Mają one specjalne sylikonowe wkładki, które nie tylko unoszą ale też formują i zaokrąglają pośladki, dzięki czemu wyglądają one na jędrniejsze i pełniejsze. Wstawki te podtrzymują pupę, nie przemieszczają się i dzięki temu, że przylegają do ciała, są niewidoczne pod ubraniem. Rajstopy push up (porady o modzie: https://wkobiecymwydaniu.pl/category/domowe-zacisze/moda/) sprawiają, że pośladki są bardziej wydatne i podniesione, co poprawia wygląd całej figury, bo uniesiona pupa to także efekt dłuższych i zgrabniejszych nóg.

One Response to Rajstopy push up to współczesna fanaberia?

  1. Kama napisał(a):

    Rajstopy push up to idealne wyjście dla kobiet, które mają płaski tyłek. Ja osobiście uważam, że powinny zacząć ćwiczyć, a nie maskować swoje niedoskonałości, bo to prędzej czy później wyjdzie 🙂 Nic się nie ukryje, a można się tylko ośmieszyć. To jest zabawne, no ale kto co woli…