Psychoterapia sposobem na zagubioną motywację – psychoterapeuta Wrocław

13 marca 2018 • Firma, O wszystkim, Zdrowie • Views: 839

Odnaleźć zagubioną motywację

Czasy w jakich żyjemy są ciężkie. Nie da się ukryć, że ogromne tempo życia, z jakim mamy dzisiaj do czynienia, powoduje że bardzo wiele osób ma problemy z psychiką. Czy jeżeli obserwujemy u siebie tego typu objawy, to znaczy że mamy poważny problem? Na ogół nie. Wystarczy bowiem nieco przepracować samodzielnie swoje problemy i dzięki temu jakoś sobie z problemem poradzimy. Czasami jednak pojawia się problem o wiele poważniejszy, jak trwała utrata motywacji do pracy czy w ogóle do życia, co może nosić objawy depresji. Niestety, takie sytuacje nie są rzadkie, zwłaszcza jeśli mocno eksploatujemy swoją psychikę poprzez długotrwałe nerwy i stres. Aby poradzić sobie z tym problemem, konieczna możemy być psychoterapia.

psychotherapy-4-approaches-860x430[1]

Czym jest psychoterapia?

Otóż, w przeciwieństwie do wizyt u psychiatry lub psychologa, odwiedzenie psychoterapeuty ma swoje indywidualne zalety. Przede wszystkim mamy do czynienia z osobą, która będzie potrafiła przepracować z nami nasze problemy i wydobyć powód naszego spadku motywacji do działania i życia.Często samodzielne poradzenie sobie z tak trudnym problemem natury psychologicznej jest zbyt trudne dla psychologa, natomiast psychiatra jedyne co zrobi, to przepisze nam leki przeciwdepresyjne, a to przecież nie jest rozwiązanie problemu, tylko jego zamaskowanie. Psychoterapeuta będzie prowadził z nami rozmowę, często bardzo szczerą rozmowę, z której wywnioskuje co jest naszym prawdziwym kłopotem. Następnie otrzymamy do wykonania pewne zadania i ćwiczenia, które pozwolą nam przywrócić motywację i pokonać nasze problemy.

Efekty psychoterapii

Efekty zazwyczaj nie przychodzą natychmiast, dlatego konieczne jest cierpliwe oczekiwanie i praca nad sobą. Nie zawsze też mamy gwarancję, że psychoterapia nas w stu procentach wyleczy, jednak powinniśmy mimo wszystko starać się pracować na tyle, na ile potrafimy. Dzięki temu będziemy mogli dać sobie realną szansę na wyleczenie i powrót do pełnej sprawności psychicznej, oraz aktywności zarówno życiowej jak i zawodowej. Pamiętajmy, że terapia nie jest łatwa, ale często jest jedyną drogą do całkowitego wyleczenia.

źródło: psychoterapeuta Wrocław

Comments are closed.