Naturalna pielęgnacja – fakt czy mit?

krem

6 maja 2015 • Moda, uroda, wygląd, O wszystkim • Views: 1462

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie zdrowego i ekologicznego trybu życia. Mając na uwadze swoje zdrowie zaczynamy wybierać produkty wolne od konserwantów, parabenów, alergenów. Również producenci zaczynają wprowadzać do swoich ofert produkty, które mają być proekologiczne.

Krem nawilżający do skóry

Sytuacja ta dotyczy przede wszystkim produktów spożywczych. Zdrowa dieta to podstawa. Dlatego też zanim zakupimy jakiś produkt warto poświęcić chwilę i zapoznać się z informacjami zawartymi na etykiecie. Ilu z Was to robi? Uwierzcie, że warto. Jeśli przeczytamy skład na danym produkcie który zamierzamy zjeść, niejednokrotnie okaże się, że zawiera on mnóstwo związków chemicznych takich jak choćby konserwanty, regulatory smaku, barwniki i wiele innych. Są to nie tylko silne alergeny, ale z pewnością niosą ze sobą inne negatywne dla naszego zdrowia skutki.

Kosmetyki naturalne do skóry

Dotyczy to nie tylko jedzenia, ale także wielu innych produktów, które stosujemy każdego dnia, choćby kosmetyków. Warto więc choć na chwilę zamienić nawet zwykły krem na naturalny krem nawilżający. Na szczęście w aptekach i na półkach sklepowych ich wybór jest coraz większy. Także ceny są coraz bardziej atrakcyjne. Kosmetyki naturalne zawierają w swoich składach substancje zdrowe, ekologiczne. Nie zawierają parabenów i konserwantów. W wielu przypadkach nie testuje się ich na zwierzętach, co jest istotne z punktu widzenia wegetarian.  Czy są one jednak skuteczne?

Jaki krem naturalny wybrać?

Istnieje wiele artykułów na ten temat i zdania są podzielone. Jeden woli zwykły krem, inny zaś krem naturalny. W niezależnych testach konsumenckich zdecydowana większość potwierdza jednak działanie tego rodzaju kosmetyków. Wielu producentów wysyła także darmowe próbki, dzięki czemu możemy zupełnie za darmo sprawdzić, czy ich preparaty przypadną nam do gustu, czy tez nie. Naszym zdaniem jednak naturalna pielęgnacja jest jak najbardziej możliwa. Jeśli nawet skuteczność jest odrobinę gorsza, a cena nieco wyższa, to mamy świadomość, że dostarczamy naszemu ciału naturalnych substancji i składników, a nie związków chemicznych, które z pewnością nie wpływają pozytywnie na nasze zdrowie. Sprawdźcie sami, to najlepszy sposób.

Zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach.

Tags: , ,

Comments are closed.