Na co zwrócić uwagę wybierając usługi transportowe?

transport Polska

21 października 2020 • Biznes, firma • Views: 471

Wynajęcie firmy transportowej do przewiezienia większego lub mniejszego ładunku, pozornie nie jest niczym trudnym. Firm świadczących transport na terenie Polski i transport zagraniczny jest niemało. Szukając konkretniej szybko jednak okazuje się, że gro z tych firm, to firmy nie warte uwagi lub firmy, które w danym terminie nie mogą podjąć się realizacji zlecenia. Jak szukać firmy transportowej, która przewiezie dany ładunek bez problemów i w terminie?

Poszukiwanie firmy transportowej.

Szukając firmy świadczącej transport krajowy lub zagraniczny, warto skoncentrować się na firmach z rejonu miejsca zamieszkania czy też miejsca, skąd ma być zabrany ładunek. Oczywiście można wynająć i firmę z odległego miasta, jednak w takiej sytuacji z pewnością koszty będą większe, bowiem do ceny usługi będzie doliczony koszt dojazdu na miejsce załadunku i koszt powrotu samochodu do bazy. Przy samochodach ciężarowych i znacznych odległościach koszty te mogą być niemałe. Warto zorientować się jakie firmy transportowe działają w okolicy, jednak w ten sposób trudno dotrzeć do wszystkich. Rozsądne zatem jest poszukiwanie ich przez Internet.

Kryteria wyboru firmy transportowej.

Kryteria wyboru najlepszej firmy transportowej powinny być różne. Na pewno nie warto ograniczać się tylko do kosztów realizacji zlecenia i poznania stawki za kilometr przejechanej drogi, choć niewątpliwe jest ona istotna. Oprócz tego, warto upewnić się czy nie ma dodatkowych kosztów związanych ze zleceniem, takich jak koszt oczekiwania na załadunek czy rozładunek, koszt ubezpieczenia przewożonego towaru czy też koszty związane z wydatkami kierowcy na nocleg i wyżywienie. W wielu firmach te koszty wliczane są po prostu do kosztów zlecenia, dlatego nie zawsze wyższa stawka za kilometr przejechanej drogi jest zła, może być bowiem tak, że to jedyne koszty usługi transportowej.

Umowa to podstawa.

Bardzo istotne jest zawarcie umowy na przewóz rzeczy, w której będą określone wszystkie warunki z tym związane. Jeśli ładunek ma być koniecznie dowieziony na czas, warto w umowie zawrzeć ewentualne kary umowne, gdyby tak się nie stało. Taka umowa jest bardzo istotna, jasno bowiem wszystko określa i nie ma w tym momencie miejsca na jakieś niedomówienia.

Jeśli znajdziemy odpowiednią firmę i spiszemy dobrą umowę, usługa transportowa z pewnością zostanie wykonana w miarę możliwości jak najlepiej.

Zobacz przykładową ofertę na transport krajowy oraz inne usługi transportowe: manfullogistics.pl/uslugi

Tags:

Comments are closed.