Kierowca Niemcy – co warto wiedzieć?

Praca c e Niemcy

14 lipca 2021 • Kariera, praca, finasne • Views: 361

Jesteś kierowcą ? Posiadasz czynne prawo jazdy na kategorię CE? A może szukasz dla siebie alternatywy na pracę za granicą? Praca jako kierowca CE w Niemczech może być tym, czego szukasz!

Prawo jazdy kategoria CE

Posiadanie prawa jazdy C+E uprawnia do kierowania ciężarówką z przyczepą, tak zwanym „tirem”. Dzięki tej kategorii uprawniony może kierować pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony łącznie z przyczepą. Aby móc uzyskać prawo jazdy kategorii CE, należy mieć ukończone 21 lat oraz posiadać czynne prawo jazdy na kategorię B. Standardowy kurs składa się z części teoretycznej oraz zajęć praktycznych w ciężarówce. Na koniec należy zdać egzamin państwowy, który również składa się z części teoretycznej i praktycznej.

Dlaczego warto?

Kierowcy z kategorią CE mają bardzo dobre perspektywy pracy w Niemczech. Za naszą zachodnią granicą wciąż brakuje dobrze wykwalifikowanych pracowników, a na pracę w ciężarówkach jest wysokie zapotrzebowanie.

Kierowcy w Niemczech mogą liczyć na atrakcyjne zarobki, dobre warunki pracy, atrakcyjny system benefitów. Ze względu na bliską odległość do Niemiec, kierowcy mogą przeprowadzić się tam, ale równie dobrze mieszkać w Polsce i podczas wolnego zjeżdżać do domów rodzinnych.

Czyni to pracę kierowcy CE w Niemczech konkurencyjną w stosunku do innych krajów, ponieważ nie musi oznaczać nowego początku w obcym kraju i długiej rozłąki z rodziną. Nie jest wymagana również znajomość języka niemieckiego, najważniejsze są umiejętności kierowania ciężarówką.

Praca w Niemczech

Podjęcie pracy w Niemczech nie wymaga wielu formalności, a ofert pracy jest naprawdę mnóstwo. Praca kierowcy ciężarówki to fascynująca przygoda, gdzie oprócz zarobku, można przejechać wiele krajów Europy i nabyć bardzo ciekawe doświadczenie. Niemcy to kraj, gdzie każdy kierowca CE Niemcy na pewno znajdzie wielu rodaków, którzy pomogą mu łatwiej zaaklimatyzować się w nowej roli.

Co ważne, praca kierowcy CE to branża, której nie dotknął kryzys spowodowany pandemią koronawirusa. Panujący lock down i większe skupienie na zakupach online, wręcz napędziły sektor transportu. Okazuje się więc, że jest to dobra alternatywa na pracę w niepewnych czasach.

Tags: , ,

Comments are closed.