Jakie panele winylowe do łazienki wybrać?

panele winylowe do łazienki

1 kwietnia 2022 • Dom, wnętrze, wyposażenie • Views: 262

Panele winylowe to niezwykle popularne i modne ostatnio rozwiązanie, jeśli chodzi o wykańczanie podłóg. Nadają się nie tylko do pokrycia pokoju czy kuchni, ale również doskonale sprawdzą się w łazienkach. Jakie jednak wybrać panele winylowe do łazienki, aby nadawały się do warunków tam panujących?

Co to są panele winylowe?

Panele winylowe są produkowane przede wszystkim z kilku nałożonych na siebie warstw winylu, a wykończone są powierzchnią dekoracyjną o drobnym druku. To właśnie dzięki temu na rynku można znaleźć ogromną ilość wzorów paneli, by dopasować je do swojego wnętrza. Jednocześnie podłogi winylowe nie są zbyt grube – ich wysokość sięga zwykle do 7mm. Mimo to pozostają trwałe w przypadku nawet intensywnego użytkowania.

Co ciekawe, panele winylowe służą nie tylko do wykańczania podłóg. Można bowiem równie efektownie obłożyć nimi ścianę bądź jej fragment, by nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Warto jednocześnie pamiętać o dokładnym i estetycznym ich zamontowaniu, ponieważ będą bardzo wyeksponowane, a każda niedoskonałość może zostać zauważona.

Wybieramy panele winylowych do łazienki

Chociaż kiedyś taki pomysł zdawał się absurdalnym, obecnie wykorzystywanie paneli winylowych w łazience jest praktyką bardzo często spotykaną. Technologia poszła na tyle do przodu, że tego rodzaju produkty doskonale sprawdzają się każdym pomieszczeniu, również właśnie w łazience. Panele winylowe łazienkowe są bowiem odporne na wilgoć i wyższe temperatury. Dzięki temu bez problemu poradzą sobie z częstą obecnością gorącej pary wodnej w łazience czy przypadkowym zalaniem podłogi.

Co więcej, podłogi winylowe są wysoce odporne na urazy mechaniczne, w tym zarysowania. Są to produkty trwałe i solidne, a jednocześnie stosunkowo proste w montażu. Można je również układać, jeśli w łazience planowane jest ogrzewanie podłogowe. Ponadto wykorzystanie paneli winylowych do łazienki sprawi, że codzienne czyszczenie podłogi będzie łatwe i szybkie.

Panele winylowe do łazienki to dobry pomysł zarówno na szybkie odświeżenie wyglądu tego pomieszczenia, jak i całkowitą zmianę aranżacji w łazience. Przykładowo wybierając modele imitujące drewno, można stworzyć niepowtarzalny klimat, wspomagający codzienny relaks podczas kąpieli. Z kolei panele o wyglądzie kamieni stworzą łazienkę elegancką, nowoczesną i luksusową.

Tags:

Comments are closed.