Jakie akcesoria do jedzenia i picia dla dzieci warto kupić

karmienie

25 sierpnia 2020 • Dom, wnętrze, wyposażenie • Views: 618

Wśród rzeczy małego członka rodziny nie powinno zabraknąć przedmiotów ułatwiających spożywanie posiłków. Wybierając akcesoria do jedzenia i picia dla dziecka należy kierować się przede wszystkim ich jakością. Ma to związek z tym, że materiały, z których wykonane są łyżki, kubki i talerze będą miały bezpośredni kontakt z organizmem dziecka i spożywanym przez niego jedzeniem. Obecnie najbardziej zaleca się wyroby silikonowe, ponieważ są bezpieczne, nie powodują alergii w kontakcie ze skórą i zdecydowanie łatwiej usunąć z nich zanieczyszczenia niż z tradycyjnych naczyń.

Akcesoria do zadań specjalnych

Dziecko wymaga wykorzystania zdecydowanie innych naczyń i sztućców niż osoby dorosłe. Akcesoria do jedzenia i picia dla dzieci powinny być dostosowane do małego ciała i odpowiednio wyprofilowane. Dziecko nie jest w stanie stabilnie trzymać większych przedmiotów, dlatego ważne jest podawanie mu łyżek i widelców o bardziej zaokrąglonym kształcie i wykonanych z antypoślizgowych materiałów. Wiele firm oferuje także antykolkowe butelki wyposażone w specjalnie wyprofilowany smoczek z otworem, dzięki czemu dziecko nie połyka powietrza. Mały człowiek może samodzielnie dawkować sobie pokarm bez obawy, że coś się mu wyleje. Takie butelki mają również silikonową osłonę zapobiegającą stłuczeniu butelki i umożliwiającą pewny chwyt dziecka.

Akcesoria do jedzenia dla dzieci

Każdy, kto próbował nakarmić dziecko, wie, jak kłopotliwe i brudzące jest to zajęcie. Na szczęście istnieją dziecięce akcesoria do jedzenia przystosowane specjalne do takich celów. Jednym z nich jest miseczka z podkładką (zobacz miseczki i talerzyki) wykonana z silikonu. Materiał jest bezpieczny, trwały i łatwy w czyszczeniu, a w misce można z powodzeniem podawać posiłki stałe lub płynne. Jednocześnie podkładka idealnie przywiera do podłoża i zapobiega ślizganiu się miseczki. Kolejnym świetnym pomysłem są dzielone talerzyki z podkładką, dzięki którym można z łatwością odmierzyć odpowiednią porcję jedzenia. Sprawdzą się szczególnie w przypadku młodszych dzieci.

Tags:

Comments are closed.