Jak wybrać najlepszy śpiworek do spania dla dziecka?

14 listopada 2022 • O wszystkim • Views: 131

Każda mama wie, jak ważny dla dziecka jest spokojny i nieprzerywany sen. Po dobrej nocy maluszek budzi się wypoczęty i zadowolony. Pośród wielu kwestii które wpływają na komfort snu jak np. wygodna piżamka czy też sucha pieluszka, bardzo ważny jest komfort termiczny.

Małe dzieci, które wiele razy obracają się podczas snu mają tendencję do zrzucania okrycia. Kołderka lub kocyk spadają, a maluszek marznie i zaczyna płakać. Najlepszym i najbardziej rozsądnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest śpiworek do spania dla dziecka.

Takie śpiworki świetnie nadają się dla dzieci już od 6 aż do 36 miesiąca życia, gdyż nawet trzyletnie dzieci tak bardzo lubią w nich spać, że trudno jest im się z nim rozstać. Jednym z chętniej kupowanych śpiworków jest produkt marki Love To Dream. Ta innowacyjna, australijska marka podbija serca rodziców swoimi produktami dla dzieci.

Główne zalety śpiworków do spania dla dzieci

Śpiworki dla niemowlaka mają wiele zalet. Najważniejszą z nich jest zapewnienie dziecku otulenia podczas snu. Bez względu na to jak bardzo ruchliwy jest maluch w nocy, śpiworek nigdy z niego nie spadnie.

Dziecko nie zmarznie i się nie obudzi. Bezpieczne zapięcie ułatwia zakładanie i ściąganie. Jest to ważne np. podczas nocnej wymiany pieluszki. Śpiworek do spania dla dziecka ma wygodny szeroki krój.

Dziecku jest wygodnie, nie jest niczym skrępowane a jednocześnie przyjemnie otulone. Jeszcze jedną istotną zaletą jest spokojny sen mamy, która nie martwi się w nocy czy jej maluszek się nie odkrył i może również spokojnie wypocząć.

Czym kierować się przy wyborze śpiworka?

Przy wyborze należy kierować się kilkoma kwestiami. Jedną z nich jest materiał z którego uszyty jest śpiworek. Najlepiej aby była to bawełna, która nie podrażni delikatnej skóry dziecka. Ważne jest również wypełnienie.

Powinna być to wysokiej jakości ocieplina, która nie będzie się zniekształcać ani niszczyć podczas prania. Inną ważną kwestią jest krój śpiworka. Powinien być obszerny i długi aby zapewnić dziecku swobodę w każdej pozycji. Należy sprawdzić również w jaki sposób śpiworek dla niemowlaka się zapina. Może być to zamek błyskawiczny, ale spotykane są również zapięcia na napy. Można również wybierać wśród wielu kolorów i wzorów. Najczęściej spotykane kolory to delikatne pastele. Nie dostarczają one dziecku niepotrzebnych bodźców, i pomimo wielu prań wyglądają dobrze przez długi czas.

Śpiworki dla dzieci coraz bardziej zyskują na popularności. Troskliwi rodzice chętnie po nie sięgają aby zapewnić swojemu dziecku przyjemną noc, po której maluch będzie miał siłę i energię aby poznawać i zdobywać świat.

Tags: , , ,

Comments are closed.