Jak wybrać idealną kurtkę taktyczną?

19 września 2018 • Moda, uroda, wygląd, O wszystkim • Views: 1031

Kurtka taktyczna

Dobra kurtka taktyczna, czy turystyczna oferuje pewien stopień oddychalności, odporności na różne warunki pogodowe i komfort, aby chronić nas przed czynnikami podczas wysokiej wydajności tlenowej, kiedy wytwarzamy nadmiar potu i ciepła. Wspomniana oddychalność jest najważniejszym aspektem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, przy wyborze kurtki.

Ochronna kurtka taktyczna

Gry militarne, bieganie należy do aerobowej aktywności. Dlatego bardzo się pocimy podczas tego treningu. Nawet jeżeli nie będziemy się nadmiernie pocić, pozbędziemy się nadmiaru ciepła i wilgoci. Bez względu na to, jak kurtka taktyczna nas będzie chroniła przed żywiołami, jeśli mamy na sobie warstwę, która ogranicza przepływ powietrza lub nie pozwala na pozbycie się wilgoci, nie spełni ona swojego zadania. Niektóre tkaniny mają za zadanie odprowadzać wilgoć, ale nie wszystkie. Jeśli dana tkanina tego nie robi, wynika to z projektu wentylacji, który miałby zapewniać wystarczającą cyrkulację powietrza i wyciągnięcie jak największej ilości wilgoci.

Kurtki turystyczne warte swojej ceny

Panele siatkowe są powszechnym sposobem odprowadzania wilgoci, a także klapy wentylacyjne, które zachodzą na tkaninę. Umieszczenie siatki lub klap wentylacyjnych jest kluczowe dla oddychalności i wentylacji kurtki turystycznej, czy kurtek militarnych. Nawet jeśli się spocimy, kiedy będziemy biec pod górkę, a nasze tętno osiągnie maksimum, będziemy zaskoczeni różnicą między odpowiednią wentylowaną kurtką a tą, która nie jest. Oddychalność i wentylacja są najwyższym priorytetem w kurtkach podczas biegania. Ma być też odporna na różne warunki atmosferyczne. Dobrze, aby nas odpowiednio ochroniła przed deszczem. Dlatego najlepiej by była nieprzemakalna. Jeśli chodzi o wiatr, celem jest znalezienie kurtki, która odbije wiatr i powstrzyma go przed podmuchem.

Wiatroszczelne kurtki

Znalezienie całkowicie wiatroszczelnej kurtki, zdecydowanie utrudni jej oddychalność. Dlatego idealnym rozwiązaniem byłoby znalezienie kurtki turystycznej, która łączy opór powietrza z oddychalnością i wentylacją. Kluczowe jest umieszczenie strategicznie otworów wentylacyjnych. Dopasowanie i mobilność będą się różnić w zależności od biegacza. Są jednak pewne aspekty komfortu, które będą dość stałe. Wprowadzenie elastycznego materiału do kurtki, a także łączenie paneli wentylacyjnych ze strategicznie rozmieszczonymi szwami, aby nie stykały się ze skórą w sposób drażniący, są idealnymi przykładami. Dobre kurtki będą zaprojektowane z myślą o ruchu. Powinno się je też łatwo pakować. Najważniejsze w tym przypadku jest to, aby zawsze mieć je przy sobie. Nie powinny stwarzać żadnych problemów z ubraniem i zdjęciem. Dlatego przede wszystkim sprawdźmy jaki ma suwak i ile zajmuje miejsca w torbie.

Tags: , ,

Comments are closed.