Jak właściwie urządzić łazienkę

wystrój łazienki

31 marca 2020 • Dom, wnętrze, wyposażenie • Views: 695

Jak zaaranżować łazienkę w mieszkaniu

Przeprowadziliśmy się „na swoje”. Wreszcie udało nam się nabyć własne mieszkanie i teraz czeka nas najprzyjemniejsze – jego urządzanie. Tak naprawdę jednak to tylko pozory, a sama aranżacja wnętrz nie jest czymś tak prostym, jak mogłoby się wydawać. Sytuacja nie wygląda dobrze szczególności w przypadku łazienki, która ze względu na (zazwyczaj) bardzo ograniczoną przestrzeń należy do najcięższych do urządzenia pomieszczeń. Jak więc zając się za to w taki sposób, aby nie stracić głowy i móc cieszyć się łazienką marzeń – piękną i funkcjonalną?

Znajdź inspirację

Zanim w ogóle zaczniemy zajmować się czymś takim, jak aranżacja łazienki, przejrzyjmy projekty tego pomieszczenia, na przykład te zamieszczane w Internecie. Przeglądanie inspiracji może podsunąć nam wiele pomysłów, które możemy wprowadzić w życie we własnej łazience. Oczywiście nie każdy pomysł, który wygląda dobrze musimy od razu wprowadzić – ważne jest jednak określenie głównego stylu i kolorystyki, która będzie dominowała w pomieszczeniu.

Internet nie jest jedynym miejscem, w którym możemy szukać pomysłów (choć na pewno jest jednym z największych i najbogatszych w tego typu rzeczy). Warto na przykład, abyśmy udali się do sklepów specjalistycznych, w których często znajdziemy przykłady pomieszczeń. Co istotne, będziemy mogli zapoznać się z nimi w namacalnej formie, testując również ich użyteczność.

aranżacja łazienki

Praktyczność kluczem do sukcesu

Łazienka jest na tyle specyficznym miejscem, że dużą jej część zajmują użyteczne sprzęty i stosunkowo niewiele miejsca pozostaje nam na wszelkiego rodzaju dekoracje. Aranżacja łazienki tak naprawdę powinna się zatem rozpoczynać od wyznaczenia miejsca na sprzęt pokroju pralki, wanny, prysznica i umywalki – dopiero później tak naprawdę możemy przystąpić do dobierania dekoracji. Oczywiście zasada ta nie zawsze występuje – zdarza się bowiem tak, że dysponujemy dużą powierzchnią na łazienkę. Wtedy też zwiększa się zakres, w którym będziemy mogli puszczać wodze fantazji i bawić się z dekoracjami.

Funkcjonalna łazienka

W tym wszystkim musimy pamiętać, że łazienka nie jest miejscem wystawowym i reprezentatywnym, jak na przykład salon czy jadalnia. W jej przypadku więc wygląd powinien mieć drugorzędne znaczenie – liczy się użyteczność i praktyczność. Zwłaszcza, że z łazienki korzystamy dosłownie codziennie – czy ktoś nas odwiedza, czy też siedzimy w domu sami. Warto więc zadbać o to, aby jej użytkowanie było jak najbardziej komfortowe.

Więcej o aranżacji łazienki przeczytasz na: https://pytanieomieszkanie.pl/category/porady-eksperta/lazienka-porady-eksperta/

Tags:

Comments are closed.