Jak sprawdzić auto przed zakupem?

31 marca 2015 • O wszystkim, Zakupy, zachcianki, marzenia • Views: 1560

Chcesz mieć dobre i bezawaryjne auto? Kupując samochód od handlarza, który sprowadził je z Niemiec musisz być bardzo ostrożny. Na przestrzeni kilkunastu lat sprzedawcy odkryli masę sposobów na ukrycie wad samochodu. Jak sprawdzić auto najlepiej będzie wiedział mechanik samochodowy. Jednak możesz zrobić bardzo dużo we własnym zakresie. Na szczęście polskie władze zauważyły w końcu ten problem i powstało coś takiego jak „Historia pojazdu”.

Jak sprawdzić historię kupowanego samochodu

Na rządowej stronie https://historiapojazdu.gov.pl/ znajduje się krótki opis tego jak sprawdzić auto, które nas interesuje. Wystarczy tak naprawdę podać tablice rejestracyjne pojazdu, nr VIN oraz datę pierwszej rejestracji. Jest to bardzo dobre narzędzie do tego, aby sprawdzić czy auto nie było kradzione, czy ma aktualne ubezpieczenie OC czy wszelkie dane w dowodzie rejestracyjnym zgadzają się ze stanem faktycznym oraz kilka innych bardzo użytecznych informacji.

Nie wahaj się sprawdzić każdego samochodu, który znalazł się w kręgu Twoich zainteresowań. Tu przecież chodzi o twoje bezpieczeństwo.

Z ciekawych rzeczy z tej kategorii: czy opłaca się najem długoterminowy auta?

Comments are closed.