Jak powinno wyglądać doradztwo prawne?

23 lipca 2015 • Kariera, praca, finasne • Views: 1785

Do adwokata zgłaszamy się zazwyczaj w wielu sprawach. Są to często problemy natury zawodowej i rodzinnej. Te trudne kwestie należy rozwiązywać decydując się na współpracę ze sprawdzoną kancelarią adwokacką, która naprawdę Wam pomoże i będzie elastyczna. Usługi prawników nie należą do najtańszych i nie ma się co dziwić. Biorą na siebie odpowiedzialność reprezentowania naszych interesów przed wymiarem sprawiedliwości i spoczywa na nich duża presja.

Jaką kancelarie adwokacką wybrać

To musi swoje kosztować. Decydując się na współpracę z daną kancelarią prawną warto zasięgnąć opinii u znajomych, bądź na forach internetowych na jej temat. Czym się cechuje, jak traktuje klientów, ile mniej więcej kosztują określone formy pomocy prawnej. Nie bójmy się pytać. Warto też samemu zrobić rekonesans. Jeżeli jesteśmy z Głogowa, Lubina, bądź Polkowic wpisać w Google – kancelaria adwokacka Głogów i podzwonić albo napisać maila do każdej kancelarii z prośbą o wycenie.

Czego możemy oczekiwać od adwokata

Moje osobiste doświadczenia z adwokatami nie są bardzo duże. Z usług prawnika korzystałem raz i nie mogę wydać jednoznacznej oceny, czy było to dobre czy nie. Zostałem obsłużony poprawnie, a za usługę sporządzenia pisma procesowego zapłaciłem według mnie dość przyzwoitą kwotę. Ogólnie w moim odczuciu powinno być tak, że pierwsza porada prawna oraz wstępne rozpoznanie całej sprawy powinno być bezpłatne.

Cechy dobrego adwokata

Adwokat poświęca na nas swój czas, jednak i jemu powinno zależeć abyśmy zdecydowali się na jego usługi. Pamiętajcie, że dobry biznes, czy dobra współpraca biznesowa polega na tym, że obie strony są zadowolone ze współpracy, a nie tylko jedna. Warto to wziąć pod uwagę gdy decydujemy się nawiązać współpracę nie tylko z adwokatem ale i innymi firmami usługowymi.

Przykładową ofertę Adwokata Głogów możecie znaleźć na http://apm-kancelaria.pl/adwokat-glogow/

Tags: , , ,

Comments are closed.