Import z Chin wciąż popularny

19 marca 2020 • Kariera, praca, finasne, O wszystkim • Views: 1703

Import towarów z Azji

Import z Azji jest coraz bardziej popularnym zjawiskiem. Obecnie już nie tylko firmy decydują się na zakup towarów w Chinach, Indiach, czy Pakistanie, ale także sporo osób prywatnych kupuje różnego typu produkty dla własnych potrzeb. Są to nawet pojedyncze sztuki. Czy towary z Chin i innych państw są więc tak tanie a import tak łatwy, że opłaca się importować małe ilości?

Na czym polega import z Chin

Na rynku funkcjonuje coraz większa liczba firm konsultingowych oferujących kompleksowy import z Chin. Dzięki dużej konkurencji firmy takie często decydują się na obsługę nawet bardzo małych zamówień. Załatwiają za nas wszelkie formalności, gromadzą niezbędną dokumentację, wyszukują towar i producentów. Cały proces odbywa się bez udziału klienta, także nie trzeba mieć praktycznie żadnej wiedzy i doświadczenia.

Dropshipping z Chin

Bardzo popularny jest również w dzisiejszych czasach dropshipping. Zjawisko to plaga na tym, że kupujemy za pośrednictwem różnych portali aukcyjnych towar w atrakcyjnych cenach, który dopiero zostanie do nas wysłany z Azji. Unika się w ten sposób wielu kosztów (choćby) magazynowania, które w znaczny sposób wpływają na poziom ceny danego wyrobu. Jest to jednak dość ryzykowne przedsięwzięcie, ze względu na liczbę oszukanych osób, do których zamówiony towar nigdy nie dotarł, lub był odmienny od wysłanej specyfikacji, czy próbek. Innym minusem jest również koszt wysyłki i czas oczekiwania.

Gdzie znaleźć informacje o imporcie z Azji

Innym powodem popularności importu z Azji jest coraz łatwiejsza realizacja tego właśnie procesu ze względu na coraz łatwiejszy dostęp do informacji na ten temat. W sieci powstaje coraz więcej różnego typu forów, blogów i innych serwisów, gdzie poruszany i dość szczegółowo opisywany jest import z Chin. Są tam pokazane podstawowe zasady postępowania, najczęściej popełniane błędy i wiele innych praktycznych wskazówek. Dzięki temu import staje się coraz łatwiejszy, a co się z tym wiąże coraz bardziej popularny.

Dowiedz się więcej ze strony: https://izntrade.com/import-z-chin/

Tags: ,

Comments are closed.