Import samochodów z Niemiec

12 marca 2019 • O wszystkim • Views: 1555

Samochody z Niemiec

Od kilkunastu lat do Polski każdego roku napływa nawet kilkaset tysięcy aut używanych zza zachodniej granicy. Sprzyjają temu korzystniejsze ceny oraz niewielka ilość formalności potrzebnych do zarejestrowania samochodu w Polsce. W związku z tym, import samochodów z Niemiec jeszcze przez wiele lat będzie cieszył się ogromnym zainteresowaniem. O czym warto pamiętać, gdy decydujemy się na zakup sprowadzonego auta?

Przebieg nie taki straszny jak go malują

Jeszcze kilka lat temu, masowy import aut z Niemiec był bardzo ryzykowany dla potencjalnych nabywców. Pierwszym przystankiem osób zajmujących się sprowadzaniem zagranicznego auta był warsztat, w którym cofano licznik. Obecne obostrzenia prawne sprawiają, że te nieuczciwe praktyki zostały mocno ograniczone. Nierzadko spotkamy się z samochodem z Niemiec z przebiegiem powyżej 300 tysięcy kilometrów.

Czy warto unikać takich samochodów? Niekoniecznie. Pamiętajmy, że nasi zachodni sąsiedzi mają doskonałe autostrady, z których skwapliwie korzystają. Dlatego import samochodów z Niemiec często wiąże się z wysokim wskazaniem licznika. Jeżeli jednak auto jest zadbane, a jednostka napędowa słynie ze swojej wytrzymałości i niezawodności, przebieg powyżej 300 tysięcy nie powinien być czynnikiem, dla którego automatycznie zrezygnujemy z takiego auta.

U prywatnego właściciela czy w komisie?

To kolejne pytanie, niezwykle istotne w przypadku sprowadzania aut zza zachodniej granicy. Naszym zdaniem, znacznie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup u prywatnego właściciela. Import aut na zamówienie zwykle opiera się właśnie na kupnie egzemplarza w dobrym stanie od prywatnego właściciela. Nierzadko trafimy w ten sposób prawdziwą perełkę, która słynie z iście niemieckiej czystości oraz doskonałego stanu technicznego.

Jeśli chodzi o kupno samochodu w komisie, no cóż, to prawdziwa loteria. Import aut z zagranicy często trafia do naszych komisów gdzie przechodzi generalny przegląd i zabiegi, które mają dany samochód odmłodzić i upiększyć. Oczywiście można trafić na bardzo dobry i zadbany samochód, jednak statystycznie, częściej trafimy na auta w niego gorszym stanie. Samodzielna wyprawa do Niemiec i kupno u prywatnego właściciela daje większą gwarancję zadowolenia.

Artykuł powstał we współpracy: https://autoagent.pl/sprowadzanie-auta-z-niemiec-koszty-i-formalnosci/

Tags: , ,

Comments are closed.