Implanty zębowe – co warto wiedzieć

implanty

25 listopada 2020 • Zdrowie • Views: 460

Do czego mogą się nam przydać implanty zębowe? Co to w ogóle jest? Sprawdźmy to i dowiedzmy się, czy wstawianie implantów jest bolesne. Tak więc czasami zdarza się nam, że złamie się nam, bądź nawet poważniej uszkodzi jeden z zębów. Czasami ulegnie zepsuciu i musimy go wyrwać. Wtedy mamy problem, to jak duży – jest zależne od tego, gdzie dany ząb się znajduje. Zęby będące z tyłu jamy ustnej łatwiej jest „przeboleć”, niż te, które są z przodu. Wtedy bowiem jesteśmy szczerbaci – mamy widoczne braki w uzębieniu.

Kiedy zdecydować się na implanty?

Wtedy właśnie mogą nas uratować implanty stomatologiczne Kamienna Góra, jak każde duże miasto, nie sprawia nam problemów w kwestii dostania się do dentysty, który przeprowadzi wstawienie implantów. Implant to po prostu sztuczny ząb, który wstawia się w miejsce zębodołu, gdzie znajdował się dawny ząb.

Czy taka operacja jest bolesna? Sprawdźmy.

Wiele osób boi się, gdy tylko słyszy słowo dentysta. Nie jest to nic dziwnego, w końcu wizyty na fotelu stomatologicznym powodują u nas spory dyskomfort, z uwagi na częste dolegliwości bolesne podczas zabiegów. Na szczęście tak się nie dzieje, gdy wstawiane są implanty zębowe. Profesjonalny Gabinet Stomatologiczny ma wielu bardzo uznanych stomatologów, którzy potrafią tak przeprowadzić zabieg wstawiania implantów, że pacjent tego nawet nie poczuje. W tym celu wykorzystuje się chociażby znieczulenie miejscowe, znieczulenie ogólne, a także coś takiego jak sedację.

Ten ostatni zabieg jest ostatnio bardzo popularny i nowoczesny. Pacjentowi podaje się albo specjalny środek do oddychania, albo robi się zastrzyk. Działanie polega na znacznym osłabieniu działania układu nerwowego, przez co człowiek się w ogóle nie denerwuje, nawet jeśli na co dzień jest bardzo strachliwy i nieodporny na stres ani na ból. Dzięki temu zabieg może być przeprowadzony całkowicie komfortowo.

Więcej dowiesz się ze strony: https://orthoteam.pl/implantologia

Tags:

Comments are closed.