Gdzie kupić ziarno do karmienia ptaków

karma dla ptaków

7 czerwca 2022 • Biznes, firma • Views: 212

Zima to trudny czas dla ptaków, które nie odlatują do ciepłych krajów. Warto im pomóc w tym trudnym okresie. Odpowiedni przygotowana karma dla ptaków, będąca mieszanką ziarna, owoców, orzechów oraz tłuszczu pozwoli im bowiem zgromadzić odpowiednie zapasy energii, aby przetrwać mrozy. Ziarno do karmienia ptaków może występować w postaci luźnej mieszanki, ewentualnie w formie bloczków, kolb czy kul.

Różne gatunki ptaków mają różne gusta, mieszanka ziaren powinna być więc dobrana pod kątem tego kto będzie stołował się w naszym karmniku. Warto wybierać mieszanki polskich producentów, produkowane z zachowaniem dbałości o środowisko.

Co powinna zawierać dobra karma dla ptaków?

Najważniejszym aspektem, jakim powinna się charakteryzować dobra karma dla ptaków, jest duża zawartość tłuszczów, w postaci zarówno tłuszczu zwierzęcego (np. łój wołowy, wieprzowy), jak i ziaren roślin oleistych (siemię lniane, mak, słonecznik).

Ziarno do karmienia ptaków wzbogacone w tłuszcze pozwala ptakom budować skuteczną barierę ochronną oraz odżywić dziób czy pióra, a także zachować prawidłową masę ciała. Mieszanka ziaren powinna być także wzbogacona w orzechy czy suszone owoce, które są naturalnym pożywieniem ptaków i stanowią dla nich spory smakołyk.

Gdzie można wykładać karmę dla ptaków?

Karma dla ptaków najczęściej wykładana jest na drzewach. Kiedy już raz wybierzemy miejsce, trzeba pamiętać, aby regularnie uzupełniać je w ziarna do karmienia ptaków. Wynika to z faktu, że ptaki szybko przyzwyczajają się do miejsc, gdzie mogą znaleźć coś do jedzenia. Sposób, w jaki wykładana jest mieszanka ziaren, może być różny. Luźne ziarna może wysypywać do wysoko podwieszonych budek.

Karma dla ptaków w postaci kul lub dzwonków spojonych tłuszczem może być po prostu zawieszana na gałęziach. Dodatkowo pokarm jest zabezpieczany elastyczną siatką z dużym otworami, która daje ptakom swobodny dostęp do pożywiania. Ziarno do karmienia ptaków w postaci kul można również wieszać w innych miejscach, na tarasie, w ogrodzie, na balkonie. Mieszanka ziaren może być kupowana w większych porcjach, co jest rozwiązaniem bardzo ekonomiczny.

Zobacz na: NasionaWronkowski.pl

Tags:

Comments are closed.