Gadżety sportowe – deskorolki

Gadżet sportowy deskorolka

10 czerwca 2021 • Sport, wypoczynek, turystyka • Views: 386

Sport to zdrowie

Sport pozwala nam dbać o zdrowie i znacznie polepsza nasze samopoczucie redukując codzienny stres i pozwalając nam wypocząć. Jazda na deskorolce należy do tych jego rodzajów, który sprawia mnóstwo radości, a można go uprawiać praktycznie w dowolnym miejscu.

Dla kogo jest deskorolka?

Jazda na deskorolce kojarzona jest raczej z młodzieżą i młodymi dorosłymi. Tymczasem, jest to świetny sposób spędzania wolnego czasu również dla osób w średnim wieku. Nie trzeba przecież wykonywać na niej ewolucji, a wystarczy już spokojna jazda, by zapewnić naszemu organizmowi wymagane pół godziny lub godzinę ruchu dziennie. Z pewnością jednak większe możliwości w przypadku tych gadżetów sportowych stoją przed osobami młodszymi, które częściej sięgać będą po możliwości, jakie oferuje im okoliczny skatepark. Jest to też świetna okazja do spędzenia czasu ze znajomymi.

Jaką deskorolkę wybrać?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jednak warto pamiętać, by zakupiony sprzęt dostosować do naszego poziomu zaawansowania. Nie warto wydawać kilkuset złotych na deskorolkę, jeśli dopiero zaczynamy przygodę z jazdą. Nie wiemy wtedy nawet czy zostaniemy z tym sportem na dłużej i czy jest dla nas. W przypadku amatora najlepiej sprawdzi się deskorolka do 100 lub 200 zł, co sprawi, że nie będzie on żałować tak bardzo wydanych pieniędzy, jeśli szybko zakończy swoją przygodę z deską.

Jeśli zamierzamy traktować jazdę na deskorolce bardziej wyczynowo, koniecznie należy zwrócić uwagę na wagę naszej deskorolki(https://abc-agd.pl/239-sport). O ile w przypadku zwykłej jazdy nie ma ona dużego znaczenia, o tyle w przypadku wykonywania trików ma ona kluczowe znaczenie, gdyż zbyt duża może nawet je uniemożliwić.

Jazda na deskorolce jest jednym z najbardziej kolorowych sportów. Wszystko to za sprawą rozmaitych wzorów na spodzie decka. Bardzo często identyczne modele oferowane są w różnej kolorystyce i chociaż podczas jazdy nie widzimy tego, co znajduje się pod naszymi nogami, warto wybrać taki wzór, który będzie cieszyć nasze oko przez lata, gdy sprzęt odłożymy już po skończonej jeździe w rogu pokoju.

Deskorolka – o czym pamiętać przy wyborze?

Podsumowując, jest kilka aspektów, na które koniecznie musimy zwrócić uwagę wybierając swoją deskorolkę. Należą do nich:

  • masa (im cięższa deskorolka, tym trudniej będzie nam wykonywać na niej triki)
  • cena (nie warto płacić więcej niż 100-200 zł, gdy dopiero zaczynamy swoją przygodę z jazdą)
  • wzór (często ten sam model sprzedawany jest w rozmaitych opcjach kolorystycznych)
  • umiejętności (deskorolka z wyższej półki w przypadku amatora nie sprawi, że szybciej zacznie on zdobywać umiejętności)

Tags: , , ,

Comments are closed.