Czym są kubeczki menstruacyjne?

kubeczek dla kobiet

19 lutego 2021 • Zdrowie • Views: 310

Kubeczki menstruacyjne to wielorazowy produkt higieniczny dla kobiet, które lubią postępować ekologicznie i ekonomicznie. Jeśli dobierzesz dla siebie odpowiedni rozmiar, będziesz latami cieszyła się tym produktem, znacznie ograniczając produkcję odpadów. Sama wiesz, jak wiele tamponów lub podpasek zużywasz podczas miesiączki. Czy wiesz, że już po czterech miesiącach koszt kubeczka prawdopodobnie Ci się zwróci?

Kubeczki menstruacyjne – jak używać?

Jak to bywa z nowościami, przed zakupem kubeczka może Cię powstrzymywać strach przed innym sposobem obsługiwania. Faktycznie, stosowanie miseczki menstruacyjnej różni się od aplikowania jednorazowych produktów. Kubeczek musi być dokładnie umyty, a nawet zdezynfekowany. Włożenie kubeczka najłatwiej odbywa się poprzez złożenie go w połowie – wzdłuż niego. Jeśli zrobisz to prawidłowo, produkt sam ułoży się wewnątrz Twojego ciała. Masz problem z aplikacją? Możesz skorzystać z żelu nawilżającego – takiego, jaki stosuje się podczas zabaw erotycznych.

Miseczka umieszczona w ciele we właściwy sposób nie powinna się obracać – to właśnie wtedy Twoje mięśnie ją podtrzymują i nie musisz obawiać się przemoknięcia. Jeśli dotychczas używałaś tampony, nie zdziw się, że kubeczek menstruacyjny będzie wyczuwalny niżej niż tampon.

Funkcjonalność miseczek.

Częstotliwość opróżniania kubeczków menstruacyjnych zależy oczywiście od obfitości krwawienia, jednak nie noś go w sobie dłużej niż dwanaście godzin, choć najbardziej optymalnym maksymalnym czasem będzie osiem godzin. Po użyciu wylej zawartość do toalety. Aby uniknąć rozlania, nie wyjmuj go, trzymając jedynie za łodyżkę. Wypłucz go w zimnej wodzie, a następnie umyj letnią z dodatkiem mydła. Większość kubeczków wykonana jest z silikonu medycznego, który nie „łapie” i nie utrzymuje na swojej powierzchni bakterii. Możesz jednak wygotować kubeczek lub oczyścić go specjalnym preparatem. Zabrudzone elementy można wyczyścić przeznaczoną do tego szczoteczką.
Miseczkę możesz stosować zarówno w trakcie codziennych czynności, jak i uprawiania sportu.

Kubeczki menstruacyjne oraz inne ekologiczne artykuły higieniczne znajdziesz w eko sklepie: https://dziobak.com.pl/kubeczki-menstruacyjne

Tags:

Comments are closed.