Czym są implanty zębów?

18 stycznia 2018 • Zdrowie • Views: 421

Na skutek różnych wypadków zdarzyć się może, że utracimy jeden ze swoich zębów, co oczywiście nie wpływa korzystnie na nasz wygląd. W związku z tym warto temu jakoś zaradzić, co dziś szczególnie trudne nie jest. Pamiętać trzeba bowiem przede wszystkim o tym, że stomatologia daje nam naprawdę spore możliwości i takie zęby bez problemu możemy odbudować. Implanty zębów we Wrocławiu to również coś normalnego i bardzo powszechnego. Mieszkańcy stolicy województwa dolnośląskiego na takie zapełnianie ubytków decydują się bowiem dość często.

Przypomnijmy, że implant to nic innego jak tytanowa śruba, która jest umieszczona w kości szczęki. Zastępuje więc korzeń. Na tę śrubę nakłada się natomiast porcelanową bądź też ceramiczną koronę, która odcieniem przypomina inne zęby z naszego uzębienia. Zauważmy, że materiałem, z którego wykonywane są takie śruby, jest tylko i wyłącznie tytan. Nie dzieje się tak bez powodu. Pamiętać trzeba bowiem o tym, że jest to metal, który na nasz organizm nie wpływa niekorzystnie.

Weźmy jednak pod uwagę, że implanty zębów w mieście Wrocław nie są tanie. Pojedyncza śruba wszczepiona w kość szczęki kosztować może od około dwóch do nawet czterech tysięcy złotych. Ponadto doliczyć trzeba również koszt korony oraz inne opłaty dodatkowe związane z badaniami czy też pierwszą wizytą rozpoznawczą. Nie jest więc żadną tajemnicą, że jest to wydatek naprawdę duży. Mimo wszystko, czego nie robimy w celu poprawy swojego wyglądu. Ten wybór pozwala nam cieszyć się pięknym uśmiechem nawet w przypadku ubytku zęba naturalnego.

Źródło: www.artident.pl/pl/leczenie/implanty

Tags: , ,

Comments are closed.