Czym leczyć kaca? Czy są skuteczne lekarstwa na kaca?

30 czerwca 2017 • O wszystkim, Zdrowie • Views: 1319

Nadmierne picie alkoholu

Jak wiadomo w naszej wręcz narodowej naturze leży spożywanie alkoholu przy okazji celebracji różnych uroczystości. Lubimy napić się piwa do meczu czy na kobiecym spotkaniu wypić kolorowego drinka. Pijemy wódkę na weselach, grzane wino zimowymi wieczorami. Alkohol przewija się w wielu płaszczyznach naszego życia. Wszystko jest dobrze, jeśli spożywamy go z umiarem.

Czym jest kac?

Niestety nawet umiarkowane picie trunków wyskokowych może spowodować reakcję organizmu następnego dnia objawiającą się kacem. Czym tak naprawdę jest kac? To nic innego jak zatrucie organizmu alkoholem. Czy można temu zapobiec? Jedynym ratunkiem jest wstrzemięźliwość. Ponieważ jednak to rzadko kiedy wchodzi w grę, trzeba poradzić sobie ze skutkami. Najlepszym ratunkiem wówczas są elektrolity na kaca. Są to preparaty przeznaczone do stosowania dietetycznego w momencie obniżonego poziomu substancji w organizmie.

Jak leczyć kaca?

Najczęściej zawierają one glukozę, sód oraz elektrolity i sole mineralne, które nawadniają organizm, przywracają prawidłową gospodarkę wewnętrzną. Zapobiegają także takim skutkom kaca jak wymioty i biegunka.  Do najpopularniejszych elektrolitów na kaca należą: Orsalit, Jonolit czy Dicoflor. Preparaty te zazwyczaj występują w postaci tabletek musujących lub saszetek, które należy rozpuścić w wodzie.

Zatrucie alkoholowe

Ich spożycie wymaga dużej ilości wody, tak aby środek wraz ze wszelkimi właściwościami został prawidłowo rozprowadzony po organizmie.  Przyjmowanie elektrolitów na kaca nie jest lekiem na negatywne i toksyczne działanie alkoholu i bezwzględnie należy o tym pamiętać, jednak skutecznie łagodzi zatrucie i objawy następnego dnia po spożyciu.

Tags: , ,

Comments are closed.