Czy warto kupić bujaczek dla dziecka?

leżaczek dla dziecka

17 grudnia 2021 • Dom, wnętrze, wyposażenie • Views: 320

Jak bujaczek dla dziecka wpływa na jego rozwój?

Przede wszystkim tego typu bujaczek wpływa na rozwój emocjonalny dziecka. Poprzez uspokajającą muzykę i delikatne wibracje są to czynniki, które bardzo często są kojące dla dziecka. Takie otoczenie przypomina charakterystyczne środowisko, jakim jest wnętrze brzucha mamy. Dla tak małego dziecka jest to środowisko, które pozwala mu się uspokoić i poczuć bezpiecznie.

Oprócz tego należy wspomnieć, że migające kolorowe światełka, jak również kolorowe zabawki stymulują zmysły dziecka oraz poprawiają jego zmysły i rozwój sensoryczny. Możemy również zawieszać dziecku na bujaczku i nad głową różnego rodzaju zabawki, które poprzez charakterystyczne kształty, czy też inne kolory zainteresują dziecko. Takie niemowlę bardzo często wyciąga ręce w kierunku zabawek, próbują je uderzyć i chwycić. Dzięki temu właśnie doskonalą swoją koordynację wzrokowo- ruchową.

W jaki sposób możemy korzystać z takiego bujaczka?

Możemy z niego korzystać na wiele różnych sposobów. Bujaczek sam w sobie posiada funkcję położenia dziecka na plecach, która będzie potrzebna jeżeli zechcemy, np. położyć dziecko na drzemkę. Kolejna funkcja, jest to funkcja z delikatnie podniesioną główką do góry. Jest ona przydatna, gdy chcemy, np. pobawić się z dzieckiem jak również przydaje się gdy dziecko cierpi na refluks żołądka. Wówczas taka pozycja ułatwi dziecku trawienie.

Możemy również skorzystać z funkcji krzesełkowej. Jest to pozycja, która pozwala dziecku na zabawę z urządzeniem, min. poprzez słuchanie melodyjek. Jest to także wygodna pozycja do karmienia dziecka.

Leżaczek dziecięcy – lekkość i wygoda

Bujaczek ten jest bardzo lekki. Jest to szczególnie istotna cecha. Dzięki temu, możemy go bardzo łatwo złożyć i przenieść w dogodne nam miejsce. Możemy go również zabrać ze sobą do samochodu i rozłożyć w bardziej dogodnym dla nas miejscu. Dodatkowo jest bardzo łatwy w użytkowaniu. Wystarczy jedno kliknięcie by zmienić ułożenie bujaczka. Bardzo łatwo też go wyczyścić. Siedzisko możemy z łatwością wyjąć i wyprać w pralce co zdecydowanie jest najwygodniejszą formą czyszczenia ewentualnych zabrudzeń.

Zobacz leżaczek bujaczek dla dziecka: https://www.tinylove.com/pl_pl/baby-gear/3-in-1-rocker-napper-grey

Tags:

Comments are closed.