Coraz popularniejsze domy z drewna

25 lutego 2016 • Dom, wnętrze, wyposażenie, O wszystkim • Views: 1762

Po latach królowania cegieł i betonu do łask inwestorów budujących domy powraca naturalne drewno. Domy drewniane można dziś spotkać praktycznie wszędzie i są piękną i stylową alternatywą dla budownictwa, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni.

Drewno budulec do budowy domu

Drewno daje niepowtarzalne możliwości aranżacyjne, przede wszystkim ze względu na swoją różnorodność. Można bowiem budować domy zarówno z rodzimych gatunków drewna, jak i z drewna egzotycznego, którego urok zachwyca każdego. Drewno świetnie się prezentuje w każdej przestrzeni, zarówno w przypadku domu jednorodzinnego na obrzeżach miasta, jak i jako wiejska gospoda czy pensjonat.

  • Domy drewniane
  • projekty-domow-z-bali

Jakie drewno do budowy domu drewnianego

Trzeba jednak pamiętać, że nie każde drewno nadaje się do budowy domu. Przede wszystkim powinno być ono trwałe, solidne i wytrzymałe, ale też odpowiednio przygotowane, zaimpregnowane i wzmocnione. Drewniana konstrukcja musi być wyjątkowo stabilna, aby w niezmienionym stanie przetrwała przez wiele lat. Mieszkańcy drewnianego domu muszą brać pod uwagę, że drewno może z biegiem czasu ulegać zniszczeniu pod wpływem czynników atmosferycznych i mechanicznych, jest też narażone na szkodniki drewna.

Jak dbać o dom z drewna

Dlatego też niezbędne jest dokonywanie regularnych przeglądów poszczególnych elementów konstrukcyjnych i szybkie reagowanie nawet na najdrobniejsze usterki. Niewielkie zniszczenie może z biegiem czasu doprowadzić do osłabienia konstrukcji. O dom drewniany po prostu trzeba dbać (dużo ciekawych informacji tutaj: Skup starego drewna, aby można było w nim spokojnie mieszkać bez obaw o własne bezpieczeństwo.

Tags: , , ,

Comments are closed.