Co oferuje producent kotłów na słomę

kocioł na siano

17 września 2021 • Biznes, firma • Views: 641

Ogrzewanie w naszych warunkach klimatycznych jest najczęściej dość drogie. Osoby prywatne jak i firmy stają przed dylematem – postawić na tani, ale nieekologiczny i wytwarzający pyły opał, czy też zainwestować w jego droższą odmianę, co pociąga też za sobą często wymianę kotła, a nawet całej instalacji. Na szczęście istnieją już rozwiązania, które umożliwiają znaczne oszczędności na ogrzewaniu, szybki zwrot poniesionych nakładów, a przy tym nie są szkodliwe dla środowiska. Efekt taki gwarantuje choćby dowolny producent kotłów na słomę.

Producent kotłów na słomę – ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania

Jedną z takich metod jest spalanie biomasy. Pozostałości po produkcji rolnej często wykorzystywane są w niewielkim stopniu lub wręcz marnują się. Jednak uboczne produkty działalności rolnej mogą być przeznaczone do produkowania energii cieplnej.

Najlepszym przykładem są w tym wypadku pozostałości po zebranym zbożu. Tylko niewielka ich część używana jest do kompostowania lub wyścielania stajni, w których trzymane jest bydło. Ilość marnującego się surowca jest ogromna i odpowiada kliku milionom ton węgla spalanego podczas każdego sezonu grzewczego.

Najlepszy piec dla rolnika

Służące do tego piece powinny mieć odpowiednie cechy i parametry dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz możliwości. Wybierając wśród oferty warto zapoznać się z wszystkimi informacjami, które podaje producent kotłów do spalania słomy. Różnią się one bowiem gabarytami i rozmaitymi technicznymi właściwościami.

Mogą pomieścić zarówno duże bale sprasowanego materiału, jak i mniejsze ilości opału. Istnieją też modele, które są zdolne do przyjęcia innych rodzajów paliwa, takich jak trociny czy skrawki drewna.

Jak to działa?

Na ogół producent kotłów na słomę tworzy zróżnicowaną ofertę. Jednak podstawowy schemat funkcjonowania takich pieców jest co do zasady taki sam. Spalany opał podgrzewa wodę obecną w zbiorniku akumulacyjnym. Ciepła ciecz stanowi rodzaj pośrednika, dzięki któremu energia transportowana jest przez przewody instalacyjne do ogrzewanych pomieszczeń.

Ekologiczność paliwa sprawia, że spaliny nie zatruwają najbliższej okolicy, a ilość uwalnianego dwutlenku węgla jest niewielka.

Tags:

Comments are closed.