Co może pójść nie tak, czyli o tym dlaczego firmy remontowe mają przyszłość

3 czerwca 2016 • Biznes, firma, Dom, wnętrze, wyposażenie • Views: 1258

Firma malarska powstała dlatego, że część z nas nie ma siły, czasu, ani umiejętności remontować swojego mieszkania samemu. Dlatego też istnieją osoby, które za odpowiednie pieniądze są wstanie stworzyć dla nas wymarzone miejsce do życia. Pozostaje tylko pytanie co zrobić jeżeli o firmę taką w sezonie jest ciężko?

Kiedy i gdzie szukać ekipy remontową

Moim zdaniem trzeba było o tym myśleć w kwietniu kiedy sezon rusza. Teraz kiedy maj stał się bardzo ciepłym miesiącem coraz ciężej znaleźć ekipę remontową na czerwiec zaczynając poszukiwania w maju. Często jest tak, że firmy zaczynają rekrutację pracowników już w marcu, aby na kwiecień być gotowym wejść do wnętrza domu i zająć się remontem od środka, kiedy na elewację przyjdzie czas w cieplejsze dni, które zazwyczaj teraz występują już pod koniec maja.

Branża budowlana prężnie działa

Branża budowlana jest ściśle zależna od pogody i mimo tego, że firmom remontowym często płata ona figle i tak nie jest źle. Ostatnio buduje się u nas coraz więcej mieszkań, a duża liczba mieszkań skutkuje tym, że ktoś musi je remontować, albo będzie musiał za 20 lat, kiedy zaczną się one starzeć. Innymi słowy zajmie się tym firma remontowa. Często spostrzeżenia takie dotyczą dużych miast,Poznania, Krakowa czy warszawy. Jest to błędne spostrzeżenie. Wraz ze wzrostem miast rosną również jego przedmieścia.

Budowa domu jednorodzinnego

Buduje się tam sporo nowych domków jednorodzinnych o całkiem sporym metrażu, również one za kilkanaście lat zaczną się starzeć, a więc trzeba będzie skupić się na ich remontowaniu. Efekt będzie taki, że firm remontowych będzie już tylko przybywać, aż do następnego zastoju na rynku budowlanym, który i tak w większej mierze dotknie deweloperów niż osoby odpowiedzialne za remont.

Tags: , ,

Comments are closed.