Chusta kółkowa poczucie bezpieczeństwa

Chusta kolkowa

21 listopada 2021 • Moda, uroda, wygląd • Views: 218

Maleństwo już od momentu narodzin bardzo potrzebuje bliskości rodzica. Gwarantuje mu ona niezbędne dla prawidłowego rozwoju i pełni szczęścia poczucie bezpieczeństwa. Mama i tata, troszcząc się o swoją pociechę, na zmianę tulą ją i noszą. Wiadomo jednak, iż dziecko staje się coraz cięższe a obolałe ręce mają także inne obowiązki niż jego podtrzymywanie. Wtedy z pomocą przychodzi chusta kółkowa.

Chusta kółkowa – dlaczego warto

Maluch tuż po urodzeniu jest jeszcze za mały aby nosić go w nosidle ergonomicznym. Można użyć chusty tkanej, jednak jej wiązanie jest dość skomplikowane, zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z noszeniem w chuście. Rodzice w pierwszych miesiącach życia dziecka są również bardziej zmęczeni, warto wiec skorzystać z prostszych, mniej wymagających rozwiązań. Chusta kółkowa świetnie się sprawdzi. Jej wiązanie jest łatwe, bez trudu można dopasować je do ciężaru dziecka oraz do jego wieku.

Dla kogo chusta kółkowa

Jak już zostało wspomniane, chusta kółkowa sprawdzi się dla osób początkujących, które wcześniej nie miały z chustami żadnego doświadczenia. Można w niej nosić dziecko już od pierwszych dni. Posłuży ona długo, ponieważ maksymalna waga dziecka, jakie można w niej umieścić to piętnaście kilogramów.

Chusta kółkowa – jak wiązać

Wiązanie chusty kółkowej jest banalnie proste. Wystarczy przeciągnąć ją w odpowiedni sposób przez kółka. Następnie wsadzić dziecko i dociągnąć materiał. Powinien on przylegać mocno do naszego ciała, wtedy można uznać, że chusta kółkowa jest zawiązana prawidłowo. Oczywiście do każdej chusty przy zakupie dołączona jest instrukcja. Warto także oglądnąć tutoriale, których w internecie jest dostępnych mnóstwo, jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości.

Jaką chustę kółkową wybrać

W sprzedaży chust kółkowych prym wiodą dwie rodzinne marki : Lenny Lamb oraz Little Frog. Wykonane są niezwykle starannie z dbałością o każdy szczegół, co zapewnia bezpieczeństwo ich użytkowania. Każda chusta kółkowa wychodząca spod skrzydeł wymienionych marek, jest zrobiona z certyfikowanych materiałów. Mnogość wzorów i kolorów sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć produkt spełniający jego oczekiwania.

Tags: , ,

Comments are closed.