Bazy, podkłady do paznokci

20 lipca 2021 • Moda, uroda, wygląd • Views: 1027

Paznokcie hybrydowe coraz bardziej popularne

Coraz więcej kobiet decyduje się na paznokcie hybrydowe. Istnieje kilka możliwości zrobienia ich. Udanie się do kosmetyczki lub osoby zaczynającej pracę jako manikiurzystka, ogłaszającej się w internecie. Można także spróbować swoich sił w domu, korzystając z poradników filmowych. Nie licząc hybryd, są jeszcze różne rodzaje paznokci, jak malowanie tradycyjnymi lakierami, czy zrobienie manicure tytanowego.  W każdej z tych opcji, jest jedna bardzo istotna rzecz. Do każdego zabiegu, wymagane jest użycie bazy.

Dlaczego jest to wymagane?

Dzięki bazie do paznokci, pozostają one zdrowsze. Przy użyciu odpowiedniego lakieru bazującego płytka paznokcia nie powinna zabarwić się na żółto. Bazy pod lakier zapobiegają także przeniknięciu niebezpiecznych substancji, zawartych w lakierze, o ile takowe posiada, do płytki. Chroni ona także przed zabarwieniem płytki, szczególnie ważna przy użyciu ciemnych kolorów.

W przypadku paznokci hybrydowych, baza wzmacnia przyczepność lakieru hybrydowego – oczywiście bazę taką należy utwardzić w lampie UV lub LED.

Jakie bazy najlepiej wybierać?

Na Polskim rynku jest duża dostępność podkładu, niezależnie pod jakie lakiery. Użycie lakieru bazującego jest przede wszystkim zależne od własnych preferencji. Najlepiej spróbować, czy dana baza jest dobrze zgrana z paznokciami – Niektóre, dłużej noszone mogą zacząć lekko piec – oznacza to, że przesadziłyśmy z częstotliwością nakładania bazy do paznokci. Oczywiście, podczas pracy z lampą UV, pieczenie jest dość częste. Wystarczy na chwilę wyjąć rękę z lampy. Przedłuży to proces robienia paznokci, jednak nie będzie to takie bolesne 🙂

Odżywki do paznokci

Jako bazy użyć można odżywek, np. 8w1 z Eveline, a także typowych baz. Znaleźć je można w sklepach z kosmetykami lub w supermarketach. Dobre bazy i podkłady do paznokci znajdziesz w sklepie kosmetycznym tutaj: (https://trena.pl/299-bazy-i-topy-do-paznokci)

Tags: ,

Comments are closed.