Program do faktur – Faktury online

10 czerwca 2022 • Kariera, praca, finasne • Views: 1657

Prowadzenie firmy, która sprzedaje usługi lub towar wymaga wystawienia dokumentu sprzedaży, czyli najczęściej faktury VAT. Koszty takich faktur są bardzo często bardzo wysokie. Jednak można by było zmniejszyć te koszty, gdyby korzystać z możliwości jakie daje niejeden program do faktur. W naszym kraju wystawia się setki milionów faktur.

Faktury papierowe to już przeżytek

W zdecydowanej większości są to faktury papierowe. Jak pokazują badania zaledwie mniej niż 5 procent przedsiębiorców decyduje się na wystawianie faktur w wersji elektronicznej. Jednak jest szansa, ze już niedługo ten fakt ulegnie zmianie, gdyż co raz większa liczba przedsiębiorców dostrzega możliwości jakie daje możliwość elektronicznego wystawiania faktur. Całe szczęście, że istniejące w Polsce prawo idzie na rękę tym, którzy chcą wystawiać faktury online.

Popularność faktur online

Jeszcze nie tak dawno, kto chciał otrzymywać fakturę online, musiał na to wyrazić osobną zgodę. Obecnie już nie jest to wymagane i każdy przedsiębiorca ma możliwość wystawienia faktury online swojemu kontrahentowi i to ten decyduje, czy taką fakturę chce wydrukować, czy też wystarczy mu to, co się znajduje na nośniku danych.

Programy do fakturowania online znajdziesz na Ksiegowosc24.pl

 

Comments are closed.