Adwokat rozwody Wrocław – fachowa porada

prawnik rozwody

7 kwietnia 2021 • O wszystkim • Views: 360

Podjęcie decyzji o rozwodzie nie należy do łatwych. Wizja załatwiania formalności, konieczność stawiania się w sądzie. To działa na wiele osób odstręczająco. Często kosztem jakości własnego życia decydują się one na rozwód dopiero w ostateczności. Są też pary, które żyją przez dłuższy czas w separacji. Impulsem do prawnego uregulowania statusu związku jest dopiero nawiązanie nowej relacji przez jednego z małżonków.

Porada zawczasu – prawnik rozwody Wrocław

Najlepiej jednak jak najszybciej udać się do adwokata. Warto pamiętać, że mecenas, który specjalizuje się w sprawach rozwodowych udzieli pomocy nawet w potencjalnie najtrudniejszych kwestiach. Takich jak podział majątku, uregulowanie kwestii opieki nad dziećmi, ustanowienie obowiązku alimentacyjnego, ewentualne zakazu zbliżania dla współmałżonka, w przypadku, gdy w małżeństwie dochodziło do stosowania przemocy fizycznej i psychicznej. Często pierwsza rozmowa z prawnikiem stanowi moment przełomowy. Osoby, które dotychczas się wahały, przekonują się, że rozwód nie jest taki straszny.

Podział majątku – adwokat rozwody Wrocław

Z praktyki zawodowej prawników rozwodowych wynika, że najczęściej kość niezgody pomiędzy rozwodzącymi się osobami stanowi podział majątku. Szczególnie, kiedy małżeństwo zgromadziło pokaźne środki. Każda ze stron pragnie wydrzeć dla siebie jak najwięcej. Wówczas najlepiej z rozmysłem wybrać dobrego prawnika. To da możliwość jak najlepszego przygotowania się do sądowej batalii. Sprawy rozwodowe często wiążą się z tzw. „praniem brudów”. Doświadczony adwokat przygotuje swojego klienta kompleksowo do wizyty w sądzie. Najistotniejsze jest wówczas przygotowanie się do odpowiedzi na pytania kłopotliwe. Wówczas druga strona nie będzie w stanie zdobyć przewagi związanej z efektem zaskoczenia.

Ile trwa rozwód?

Nie ma reguły. Czasami kończy się na jednej rozprawie. Kiedy małżonkowie są zgodni, co do tego, że pragną się rozwieść bez orzekania o winie. Wszelkie kwestie uzgodnili we własnym zakresie. Nawet w tak prostym przypadku, należy jednak wziąć pod uwagę to, że od momentu złożenia pozwu rozwodowego do pierwszej rozprawy mija przeważnie od 2 do 4 miesięcy.

Dowiedz się więcej: rozwody Wrocław prawnik (https://kancelariagmerek.pl/prawnik-rozwod-adwokat-rozwody-wroclaw/)

Tags:

Comments are closed.